0

NARAVNI NAČINI ZA POMOČ PRI MOZOLJIH: PREVERJENI NASVETI IN IZDELKI

Osnovne značilnosti nečiste kože

Za nečisto kožo so značilni komedoni (ogrci) in posamezne papule ter pustule (mozolji, akne).

Najpogosteje se pojavljajo v puberteti, lahko pa tudi kasneje zaradi različnih dejavnikov, ki vplivajo na kožo.

Razumevanje teh vzrokov nam lahko pomaga pri iskanju učinkovitih načinov za preprečevanje in odpravo nečiste kože.

Tukaj so glavni razlogi, zakaj nastajajo mozolji:

1.Prekomerno izločanje sebuma

Sebum je naravno oljnato mazivo, ki ga izločajo žleze lojnice v koži. Njegova naloga je zaščititi in vlažiti kožo. Vendar pa lahko prekomerno izločanje sebuma povzroči zamašitev por, kar je idealno okolje za rast bakterij in nastanek mozoljev.

Rešitev:

Vsakodnevno čiščenje kože (zjutraj in zvečer) s primernim čistilnim sredstvom kot je Hydro čistilno mleko, ki učinkovito odstrani nečistoče na koži.

Deluje kot anti-polutant, kožo pusti globoko očiščeno in pomlajeno. Koža po njegovi uporabi izgleda sveža in svetlejša. Esencialno olje rožmarina poskrbi, da ogrci izginejo. Jojoba nase privlači nečistoče, zato se te lažje odstranijo, sivka pa blaži spremembe na koži.

Ne pozabite na toniziranje kože! Namesto klasičnega tonika uporabite hidrogel, ki je sestavljen iz mreže organskih polimernih molekul, ki pomirjajo in učvrstijo kožno tkivo ter dostavijo v kožne celice pomembna hranila in vlago.

Hidrogel s kamilico poskrbi, da postane občutljiva koža spet negovana, kar se vidi ne le v poenotenem tenu kože, temveč kot koža brez suhih, občutljivih predelov in nečistoč. Primeren je za vse tipe kože, najboljši in najhitrejši učinek pa je viden pri občutljivi, suhi koži, koži z rdečico ali aknami. Na preobčutljivo kožo deluje izredno blažilno, anti-alergično in proti-vnetno. Povrne ravnovesje preveč občutljivi koži, da jo lahko zopet negujemo z običajnimi izdelki za nego kože.

2. Kopičenje odmrlih kožnih celic

Povečano poroženevanje kože (keratinizacija) privede do mehanske zapore izvodila dlačnega mešička (oz. kožne pore). Če se odmrle kožne celice ne odstranjujejo, se lahko kopičijo na površini kože in skupaj s sebumom zamašijo pore. To vodi do nastanka kožnih nečistoč.

Rešitev:

Enkrat do dvakrat na teden uporabite piling kot je Bee Polish z glikolno kislino. Je prvi neabrazivni piling, ki vsebuje patentirano formulo ABEETOXIN® in obenem deluje proti staranju.

S tem, ko vsebuje čebelji strup in glikolno kislino sladkornega trsa, gladi drobne linije in gube, bledi pigmentacije, obenem pa odstranjuje toksine brez poškodb zgornjega sloja kože.

Piling Bee Polish vsebuje ameriški slamnik in aloe vero, zato je primeren tudi za aknasto in problematično kožo.

3.Bakterije

Glavni mikroorganizem, ki ga najdemo na površini nečiste kože je bakterija Propionibacterium acnes (P. acnes), ki je sicer naravno prisotna na koži. Ob pretiranem izločanju sebuma se tudi ta bakterija lahko pretirano namnoži in povzroča težave. Ta bakterija razgrajuje trigliceride iz sebuma na glicerol in proste maščobne kisline, kar pospeši poroženevanje in sproži vnetje.  

Rešitev:

Enkrat tedensko uporabite masko s salicilno kislino kot je maska z izvlečki vrbe in čebeljim strupom.

Vsebuje izvlečke vrbe, ki so naravna organska alternativa aspirinu in imajo protivnetne lastnosti.

S svojimi sposobnostmi obnavljanja kože je maska odlična za kožo z aknami in občutljivo kožo.

Maska vlaži kožo, deluje proti staranju, zmanjšuje izrazitost linij in gub ter odstranjuje nečistoče globoko iz kožnih por.

4.Hormoni

Hormonske spremembe so eden glavnih vzrokov za pojav mozoljev, zlasti pri najstnikih. Med puberteto, menstruacijo, nosečnostjo in menopavzo se raven hormonov, kot je androgen, poveča, kar spodbuja žleze lojnice k večjemu izločanju sebuma.

5.Prehrana

Nekatera hrana lahko vpliva na stanje kože. Visok glikemični indeks (GI) in mlečni izdelki so pogosto povezani s povečanim tveganjem za nastanek mozoljev. Živila z visokim GI povzročajo hitre skoke krvnega sladkorja, kar lahko vodi do povečanja proizvodnje sebuma. Pogosto se takšna prehrana povezuje tudi z razrastom kandide v črevesju in številne primere hudih aken pričnejo najprej zdraviti s korekcijo prehrane.

Dieto, ki zavre kandido naj bi izvajali vsaj 2 meseca iz izključuje naslednja živila: mleko, belo moko in beli sladkor, krompir (vsa druga zelenjava je dovoljena), vso sadje (dovoljena sta le limona in avokado), oreščke (prevsem lešnike in arašide), med, čokolado, od začimb kis, vanilijo in gorčico. Dovoljene so vse stročnice, ribe in morski sadeži, vse vrste mesa in  jajca. Od napitkov se priporoča pitje vode temperature okoli 40°C, odpovedali pa naj bi se vsem gaziranim pijačam, sladkim sokovom, alkoholu, medtem ko sta kava (brez mleka) in črni čaj dovoljena.

6.Stres

Stres lahko vpliva na hormone in poveča izločanje sebuma. Poleg tega se lahko zaradi stresa pogosteje dotikamo obraza, kar povečuje tveganje za prenos bakterij in umazanije na kožo.

7.Uporaba neprimernih kozmetičnih izdelkov

Nekateri kozmetični izdelki vsebujejo sestavine, ki lahko zamašijo pore ali dražijo kožo, kar povečuje tveganje za nastanek mozoljev. Pomembno je, da uporabljate izdelke, ki so nekomedogeni in primerni za vaš tip kože.

Rešitev:

Vsakodnevno uporabite nekomedogeno vlažilno kremo kot je krema za mlado kožo. Je krema, ki pretirano mastni ali izrazito suhi koži vrača ravnovesje, zato jo imenujemo tudi “inteligentna krema”.

Normalizira pretirano izločanje sebuma pri mastni koži, preprečuje nastanek ogrcev, zmanjšuje pigmentacije in videz razširjenih por. Ta lahka, nemastna krema vsebuje formulo, ki ne izsuši kože, zato je primerna tudi za izrazito suho kožo.

Krema lahke, nemastne strukture, ki intenzivno vlaži in zdrži dolgo časa.

8.Genetika

Genetika igra pomembno vlogo pri nagnjenosti k nastanku mozoljev. Če so vaši starši imeli težave z aknami, je verjetneje, da boste tudi vi imeli podobne težave.

9.Okoljski dejavniki

Prah, onesnaženje in visoka vlažnost lahko vplivajo na kožo in povečajo tveganje za nastanek mozoljev. Poleg tega lahko pretirano izpostavljanje soncu poškoduje kožo in povzroči izbruh mozoljev.

Kako lahko preprečite nastanek mozoljev?

Za zmanjšanje tveganja za nastanek mozoljev je pomembno, da:

  • Redno čistite kožo s primernimi čistilnimi izdelki in maskami.
  • Uporabljate nekomedogene in koži prijazne kozmetične izdelke.
  • Se uravnoteženo prehranjujete in se izogibate hrani z visokim GI in mlečnim izdelkom.
  • Obvladujete stres s tehnikami sproščanja, kot so joga, meditacija ali telesna vadba.
  • Upoštevate redno rutino nege kože in uporabljate naravne metode, kot so opisane v prejšnjem delu bloga.

Z upoštevanjem teh nasvetov lahko zmanjšate pojav mozoljev in izboljšate zdravje svoje kože.


Nazaj na seznam člankov
Košarica
V košarici nimate izdelkov.
Ustvari uporabniški račun
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov. Preberi več. V redu